Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wpisać na lód i pielęgnowanie swojego hobby.

Wędkarski Nowogard

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy przystąpić do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim stanem i parametrami od tych, podawanych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć dobrze krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym gorsze od standardowych. Dotyczy więc z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej zdejmowania na droga, jak dzieje się to latem. Pragnie istnieć zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb piszących w zbiorniku. Istotnym jest ponadto jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Nowogard

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, wykonana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki polecają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w czasie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, dawane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wielkim, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest zdecydowanie cieńsza niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może sterczeć się naszym nowym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Nowogard

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post