kredyt bez bik Łódzkie Poczta kurier Kutno zamów online

Poczta kurier Kutno zamów online

Z powodu rosnącego rytmu życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Tuszyn zamów online jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Tuszyn zamów online

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Tuszyn zamów online pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również korzyści z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest niższa niż opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli potrzebujemy wysyłać duże ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy produkt który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę i umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary pakunku musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zmienić swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Tuszyn zamów online chce by wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać a nawet zostać przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Tuszyn zamów online odbierając przesyłkę musi również ten dokument otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Tuszyn zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

Related Post