Operator a numer telefonu
kredyt bez bik Poradniki Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Od pewnego czasu operatorzy telefonii komórkowej dają możliwość zmiany operatora przy jednoczesnym zatrzymaniu swojego dotychczasowego numeru.

Operator a numer telefonu

Możemy zatem bez problemów przejść do sieci podpowiadającej nam korzystniejsze warunki, bez konieczności informowania przyjaciół o nowym numerze.

Usługa taka chwilami precyzowana jest również jako MNP – Mobile Number Portability. Częścią numeracji telefonicznej umożliwiającym przenoszenie numerów pomiędzy operatorami jest tzw. numer routingowy (NR NP).

Możliwość ta jednak stwarza problem z odpowiednim dostrzeżeniem opłat połączenia z wybranym numerem. Z tego powodu coraz bardziej stawiamy sobie zapytanie „jaki operator usługuje dany numer”?.

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Niegdyś kłopot ustalenia operatora nie istniał. Trzy pierwsze cyfry numeru obwieszczały o tym w jakiej sieci się on znajduje. Teraz w ten sposób nie da się klarownie dowiedzieć, jaki operator obsługuje dany numer.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Opłaty za połączenia, SMSy oraz MMSy różnią się wielokrotnie w zależności od operatora docelowego.

Jak upewnić się w jakiej sieci jest numer, do jakiego chcemy zadzwonić?

Wiele stron internetowych oddaje swoje usługi w określeniu operatora danego numeru. Należy napisać numer i już wiadomo do jakiej sieci jest częścią.

Zobacz również Tanie tablety

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post