Czym są klimatyzatory postojowe?
kredyt bez bik Zachodniopomorskie Klimatyzatory postojowe Szczecin

Klimatyzatory postojowe Szczecin

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, siedząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg obecny istnieje groźny również ze powodów gospodarczych i tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Szczecin

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest typowym zachowaniem, od którego trudno uciec, to wykorzystywanie z niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje obecne, że poprawia on bezpieczeństwo produkcji i zapewnia, że kierowca i ładunek trafią na siedzenie w sumy.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na targu możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa coś na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zagadnieniem jest ograniczenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w jakiejś obudowie tworzonej z reguły na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, używa się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym natomiast w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest również zaopatrzone w plan, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Goleniów

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w organizm została wprowadzona woda. Jest ona dobrze schładzana, i dużą wartością tego modelu klimatyzatorów istnieje obecne, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi bardzo istotna, gdyż pewnie on ograniczyć temperaturę powietrza istniejącą we tłu pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie siedzi w starym klimacie. Też kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wartością jest mały pobór prądu potrzebny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Goleniów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post