Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego
kredyt bez bik Zachodniopomorskie Drukowanie Nowe Warpno

Drukowanie Nowe Warpno

Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez opracowanie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w obecnym obszarze trwały kilka lat, oraz ich owocem jest stworzenie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Gryfice

Do pierwszych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka klasa druku, małe koszty sprzętu i stosunkowo nieduży koszt druku jednej strony. Ze względu na proces drukowania poleca się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów właściwą dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych czynników. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln ścian w rozmiarze A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier potrafi się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na minutę. Dzięki temu tempo wydruku sięga do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 ścian w rozmiarze A4 na chwilę. To właściwie korzystny produkt.
Konstrukcja głowicy

Głowica zbudowana w technologii HP Edgeline jest skończona z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz umieszczonych w ciągu schodkowym. Tego gatunku wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w złożoną strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest wytworzony z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami przygotowanymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W przypadku, gdy sama z dysz będzie niesprawna, albo zatrzyma się i tusze nie będą mogły być właśnie przez nią dozowane, jest zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co dobry moment dysze są automatycznie oczyszczane i potrafią ponownie sprawnie działać. To nowa zaleta z faktu widzenia serwisowania dania z powodu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została zaprojektowana z nauką o drukowaniu zdjęć i zawodowych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały założone do umieszczania na prostym papierze. Barwnik znacznie szybko schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po zastosowaniu flamastra a są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą z Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post